Tüm Aile İçin 10 Basit ve Yararlı Ev İlaçları

Tüm Aile İçin 10 Basit ve Yararlı Ev İlaçları

Sadece tweaking, kaşıntı veya acıttığında, anneler ve büyükanneler her zaman bir çözüm biliyorlardı. Otlar, bitkiler ve doğal gıdalar ile birçok farklı ev ilacı üretilebilir. Küçük rahatsızlıkları hızla gidermeye ve doğal olarak refahı artırmaya yardımcı olurlar.

Menstruel Ağrıya Karşı Zencefil

Zencefil menstrüel kramplara karşı çok iyi çalışır. Ağrıyı tetikleyen prostaglandini azaltır, spazmları, hazımsızlığı giderir ve genellikle adet öncesi sendromuna eşlik eden yorgunluğu ve gevşekliği azaltır.

Zencefil çayı yapmak için: Bir fincan sıcak suya 1 çay kaşığı taze rendelenmiş zencefil ekleyin. Fincanı örtün ve çayın 10 dakika bekletin ve sonra için. Çay biraz bal ile tatlandırılabilir. Çayı günde 2 ila 3 kez için.

Baş Ağrısı İçin Nane

Nane, anti-enflamatuar, antispazmodik ve ağrı giderici özelliklere sahiptir ve baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca, içme suyu ve temiz havada yürüyüş baş ağrısına karşı çok faydalıdır.

Nane yağı ile masaj yapın: Parmaklara 2 ila 3 damla nane uçucu yağı damlatın ve böylece tapınaklara, alın ve boyuna nazikçe ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Ek olarak, bir nane çayı içilebilir.

Şişkinliğe Karşı Rezene

Rezene tohumlarının sindirim etkisi vardır, rahatlar ve karın kramplarını azaltır. Ayrıca normal sindirim sürecini destekler ve ağrı kesici bir etkiye sahiptirler.

Rezene çayı yapın: 1 bardak sıcak suya 1 çay kaşığı rezene tohumu ekleyin, örtün ve 5 ila 10 dakika bekletin. Çayı süzün ve günde 2 ila 3 kez içilir.

Boğaz Ağrısı İçin Tuzlu Su

Tuz antiseptik gibi davranır. Antibakteriyel özelliklere sahiptir, mukus birikimini, iltihabı hafifletir ve anında rahatlama sağlar.

Tuzlu suyu gargara yapın: Bir bardak ılık suya ½ çay kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Bu çözümle günde 4 kez gargara yapın.

Öksürük İçin Zerdeçal

Zerdeçal, anti-enflamatuar ve analjezik yeteneklere sahiptir ve öksürüğü azaltmaya yardımcı olur.

Zerdeçal çayı yapın: Bir tencereye 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ve 1 çay kaşığı karabiber ekleyin ve karışımı 2-3 dakika kaynatın. Sonra karışımı biraz soğutun, 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve öksürük kaybolana kadar günlük olarak için.

Bulantı İçin Limon

Limon, bulantıya yardımcı olan nötrleştirici asitler içerir. Ayrıca, mide ekşimesi, şişkinlik, dolgunluk hissi ve mide rahatsızlığı limonlarla rahatlatılabilir.

Ilık limon suyu hazırlama: Yarım limonun taze sıkılmış suyunu bir bardak ılık suyla karıştırın ve karışımı günde iki kez için arkadaşlar.

Sinirlilik ve Kaygıya Karşı Papatya

Papatya sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Sinirliliği azaltır, kaygıyı azaltır ve daha iyi uyumaya yardımcı olur.

Papatya çayı yapmak için: Bir fincan sıcak suya 2 veya 3 çay kaşığı kurutulmuş papatya ekleyin ve 3 ila 5 dakika bekletin. Sonra çayı eleyin ve biraz bal ile tatlandırın. Çay günde birkaç kez içilebilir.

Sivilce ve Siyah Nokta İçin Limon

Limon, C vitamini ve cildi pul pul döken asitler açısından çok zengindir. Büzücü özellikleri sivilceleri hızla kurutmaya yardımcı olur.

Limon kullanın: Temiz bir pamuklu çubuğu taze sıkılmış limon suyuna daldırın ve sivilceleri onunla kurulayınız. Limon suyunu 20 dakika bekletin ve sonra temiz suyla durulayın. Hassas ciltler için limon suyu biraz su ile seyreltilebilir.

Salatalık Koyu Halkalara Karşı

Salatalıkların serinletici ve sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Şişmeyi azaltmaya, cilt rengini aydınlatmaya ve kan dolaşımını teşvik etmeye yardımcı olurlar. Ayrıca, koyu halkalardan kurtulmak için çok fazla içmek yardımcı olur.

Salatalık kullanma: İki kalın dilim salatalık kesin ve 3 saat buzdolabına koyun. Sonra doğranmış salatalık dilimlerini 10 ila 15 dakika boyunca her iki göze yerleştirin ve alanları ılık suyla durulayın. Değişiklikleri görmek için uygulamayı en az bir hafta boyunca günde iki kez tekrarlayın.

Yüksek Tansiyon İçin Sarımsak

Sarımsak kanı temizlemeye ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Sarımsaktaki özel besinler, nitrik oksit ve hidrojen sülfür üretimini de teşvik ederek kan damarlarını gevşetmeye yardımcı olur.

Sarımsak kullanın: 1-3 diş sarımsak ezin ve her gün 1 bardak ılık limon suyu ile çiğ olarak içilir.

Rahatsızlığı ve ağrıyı doğal olarak hafifletmek için birçok ev ilacı vardır. Bu ev ilaçlarından bazıları günde birkaç kez kullanılmalı ve art arda birkaç gün tekrarlanmalıdır. Uzun vadede ağrıyı hafifletmek için, enflamatuar maddeler vücuttan çıkarılmalıdır. Bu işlem birkaç gün sürebilir.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.