Sizi Uzun Süre Tok Tutan Sağlıklı Yiyecekler

Sizi Uzun Süre Tok Tutan Sağlıklı Yiyecekler

Çok fazla besin sağlayan ve sizi uzun süre tok tutan bazı yiyecekler vardır. Sürekli bir açlık hissini azaltmaya ve kontrolsüz aşırı yemekten kaçınmaya yardımcı olurlar. Özellikle kompleks karbonhidratlı gıdalar, yağsız protein bakımından zengin gıdalar ve su açısından zengin meyve ve sebzeler tokluğun uzun süre korunmasına yardımcı olur ve böylece istekleri azaltır.

Chia Tohumları

Chia tohumları doğal iştah bastırıcılar olarak işlev görür. Yüksek lif içeriği sayesinde, birkaç saat içinde dolgunluk hissini korumaya ve dolgunluk hissi vermeye yardımcı olurlar.

Chia tohumları, uzun ömürlü enerji sağlayan omega 3 yağ asitleri, demir, magnezyum, kalsiyum ve çinko bakımından da zengindir.

Chia tohumları çorba, yulaf ezmesi, meyve suları ile iyi gider, bitkisel yumurta yerine kullanılır ve içeçek kremsi bir doku verir.

Limon Suyu

Bir bardak limon suyu açlık arzusunu gidermeye ve daha uzun süre dolmaya yardımcı olur. Taze limon suyu, sindirimi yavaşlatan ve daha uzun bir tokluk sağlayan bir tür çözünür lif olan pektinler içerir.

Limon suyu ayrıca vücudu nemlendirir, detoksifiye etmeye yardımcı olur ve sindirime yardımcı olur.

Limon suyunun hazırlanması için: Bir fincan ılık suya taze sıkılmış yarım limon suyunu ekleyin.

Ahududu

Ahududu, uzun süre dayanacak ve sindirime yardımcı olacak çok miktarda lif sağlar. Ayrıca manganez açısından zengindirler ve proteinlerin, karbonhidratların ve yağların metabolizmasını desteklerler.

Ahududu hızlı bir atıştırmalık ve içeçek ve yulaf ezmesinde lezzetli bir tat. Ahududu dondurulabilir ve taze yenebilir.

Elmalar

Elmalar lif bakımından zengindir ve doldurma etkisi olan yüksek su içeriğine sahiptir. İçerdiği pektin ayrıca, isteklere yol açan kan şekeri artışlarına karşı korur ve kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Tokluğu artırmak için, yemekten yarım saat önce 1 elma yiyebilirsiniz. Özellikle sabah veya öğleden sonra elmalar iyi bir atıştırmalıktır.

Not: Organik elma alırken tercih edilmelidir. Bunlar lif açısından zengin kabuk ile birlikte de yenebilir.

Avokado

Avokado, uzun süre dayanacak tekli doymamış yağ ve lif sağlar. Avokado oleik asit ayrıca mideye dolu olduğunu söyleyerek beyne sinyal gönderir.

Açlık hissini daha iyi kontrol etmek için günde yarım avokado yeterlidir. Avokado, salatadaki bir içeriktir, bitkisel tereyağı yerine kullanılabilir ve içeçek kremsi bir doku verir.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi sindirim lifi, proteinler açısından zengindir ve uzun süreli tokluk sağlar. Yulaf ezmesi ayrıca açlığı kontrol etmeye yardımcı olan iştahı düzenleyen hormonları arttırır.

Taze yulaf ezmesi kahvaltıda biraz su, meyve ve fındık ile lezzetli tadı.

Badem

Badem iştahı kontrol etmeye ve daha az yemeye yardımcı olur. Daha uzun bir tokluk hissi sağlayan sağlıklı doymamış yağ asitleri, önemli proteinler ve lif sağlarlar. Ayrıca kolesterolü düşük tutmaya ve tehlikeli kan şekeri artışlarına karşı korumaya yardımcı olurlar.

Badem iyi bir atıştırmalıktır ve meyve salatası ve sabah tahılında lezzetlidir. Tuzsuz badem tercih edilmelidir.

Yumurtalar

Kahvaltıda bir veya iki yumurta, öğle yemeğinden önce açlık hissini azaltmaya yardımcı olur. İçerdiği proteinler ve yağlar tokluk etkisinden sorumludur ve vücuda uzun süreli enerji sağlar. Yumurtalar tüm esansiyel amino asitleri ve dolayısıyla tam bir proteini sağlar.

Yumurtalar kaynatılabilir, karıştırılabilir veya ıspanaklanabilir.

Uzun süre dayanan çeşitli yiyecekler vardır. Bu yiyeceklerin sadece iki veya üçünü günlük yaşamımıza entegre edersek, tokluğumuzu artırabilir ve istenmeyen isteklerden kaçınabiliriz. Bu kilo kaybını kolaylaştırır ve enerjik bir his sağlar.

Sağlık Lezzetlidir

Sağlıklı yiyecekleri diyetinize entegre etmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Mutfak App bir maceraya sağlık döner. Sağlıklı ve besin açısından zengin gıdaların kombinasyonları günlük yaşamı canlandırır, daha fazla enerji ve yemekten zevk alır. Çünkü yiyecekler sadece sağlıklı olmakla kalmamalı, tatmalı, güç vermeli ve sizi mutlu etmeli.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.