Sağlıklı insanların her sabah yaptıkları 7 şey

Sağlıklı insanların her sabah yaptıkları 7 şey

Bilinçaltında birçok şeyi doğru yapan ve sağlıklı, yalın ve formda görünen bazı insanlar var.

Bu insanlar ilham kaynağı olur. Sabahları küçük değişikliklerin sizi enerjik, sağlıklı ve günü daha dengeli hissettirdiğini gösterirler.

  1. Kalktıktan hemen sonra bir bardak su içerler. Su vücudu rehidrate eder, sindirimi uyarır ve konsantrasyonu artırır. Ayrıca cildin görünümünü iyileştirir ve enerji seviyesini arttırır. Taze sıkılmış limon suyu veya 1 çay kaşığı elma sirkesi sıçraması, suyun olumlu etkilerini de arttırır.
  2. E-postalarını ve mesajlarını aldıktan sonra yalnızca 1 saat içinde kontrol ederler. Kalktıktan sonraki ilk saat çok değerlidir. Sabahları motive edici ve güzel aktiviteler daha fazla şükran ve huzur hissetmeye ve güne daha dengeli başlamaya yardımcı olur. Bu aynı zamanda gün içinde daha fazla netlik ve daha iyi odaklanma sağlar.
  3. Günü dört gözle bekliyorlar ve bunun için minnettarlar. Şükran, pozitiflik için bir koşul yaratır. Kalbi neşeyle doldurur ve güzelliğe odaklanır.
  4. Dışarı çıkıp derin bir nefes alırlar. Temiz hava vücuda ve zihne bol miktarda oksijen sağlar. Bu konsantrasyonu iyileştirir, uyandırır ve hayatta olduğunuzu hatırlatır.
  5. Hareket ederler. Egzersiz kan akışını teşvik eder, lenfatik akışı uyarır ve vücuttaki detoksifikasyon süreçlerini aktive eder. Yoğun bir eğitim olması gerekmez. Sadece birkaç germe egzersizi veya germe sabahları zinde ve aktif hissetmeye yardımcı olur.
  6. Hedefler koyuyorlar. Yapılacaklar listesi uzun olmak zorunda değildir. Günde 3 hedef yeterlidir. Hedefler her gün büyümemize ve adım adım ilerlememize yardımcı olur.
  7. Motivasyonel bir alıntı okudun. Sabah motive edici bir ifade, gün boyunca tam potansiyelini inşa eder, güçlendirir ve yardımcı olur. Aynı cümle gün içinde tekrarlanabilir. İçimizdeki olumlu şeyleri hatırlıyor ve geliştiriyor.

Sabah küçük değişiklikler bize sevdiğimiz şeyi yapmak için daha fazla zaman verir. Gün içinde daha fazla enerji, iç huzur ve disiplinli olmaya yardımcı olurlar.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.