Sabah Güne Dengeli Başlamak ve Anın Tadını Çıkarmak İçin En Basit İpuçları

Sabah Güne Dengeli Başlamak ve Anın Tadını Çıkarmak İçin En Basit İpuçları

Sabah yaptığımızın ve nasıl hissettiğimizin günün geri kalanında büyük etkisi vardır. Güne dengeli bir başlangıç, sağlığımız ve kişiliğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Anın tadını çıkarmanın ve güne dengeli bir şekilde başlamanın bazı basit yolları vardır. Aşağıdaki fikirlerden sadece iki veya üçünü günlük sabah rutinimize dahil ederek, her gün daha mutlu ve daha mutlu olabiliriz.

 1. Şükretmek. Her gün bir hediye. Her gün bize yaşamdan zevk alma ve kendi içinde daha fazla büyüme fırsatı veriyor. Bugün daha mutlu olabiliriz, daha nazik olabilir ve daha fazla gülümseyebiliriz.
 2. Derin nefes al. Yataktan kalkmadan önce derin bir nefes alın ve içinde yattığımız yumuşak yatağın tadını çıkarın.
 3. Ellerinizi 10 saniye boyunca ezin ve onlara sahip olduğunuz için minnettar olun. Ellerimizi çalışmak, yemek pişirmek, yemek yemek, taşımak, dokunmak, temizlemek, hissetmek, yazmak ve çok daha fazlası için kullanıyoruz.
 4. Vücudunuza sevin ve tatmin olun. Bacaklarınız, kollarınız ve vücudunuz için kıyafetlerinizi giydiğiniz için minnettar olun.
 5. Eşiniz ve çocuklarınız mutlu bir gülümseme ile hoş geldiniz. Hayattaki en güzel şeylerden biri sizi anlayan ve kabul eden bir ailedir. Her gün bir hediye olduğunu görüyoruz. Her yeni günde onlara hak ettikleri sevgiyi, takdiri ve takdiri verme fırsatımız var. Her yeni gün, dünden daha fazla sevgi ve nezaketle tedavi edebiliriz.
 6. Kahvaltıdan önce 1 bardak ılık su için. Su enerji verir, sindirimi destekler ve kirleticilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kötü sindirim genellikle refah ve ruh hali üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.
 7. Kahvaltının tadını çıkarın. Gıda bize iyi besinler sağlar ve gün için bize enerji verir.
 8. Yaklaşan zorluklar için teşekkür ederim. 5 dakikanızı ayırın ve şimdiki an, yaklaşan zorluklar ve her durumda her şeyi verdiğiniz için teşekkür ederiz.
 9. Düşünceler saptığında, olumsuzluk, sorunlar ve rahatsız edici bir mod ortaya çıktığında, şu soruyu şu düşünceye geri getirin: Şu anda bir sorun mu yaşıyorum?
 10. Temiz havayı alın. Ön kapıyı açtığınızda, yanaklarınızdaki dış havanın tadını çıkarın ve birkaç derin nefes alın.
 11. Net manzaranın tadını çıkarın. Çevrenizdeki dünyaya bakın ve iç huzur hissinin tadını çıkarın. Cep telefonu ekranına sabah gömme dürtüsüne diren.
 12. Sahip olduklarınız, nasıl olduğunuz ve neler yapabileceğiniz için minnettar olun. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayın.
 13. Ne zaman düşünsen gülümse. Gülümseme, vücutta bir memnuniyet ve mutluluk duygusu yaratır.

Her an bir hediye. Şimdiki anı algılayarak, hayatımızdan zevk alarak ve sahip olduğumuz şeye minnettar kalarak, hayatı daha huzurlu ve daha neşeyle yaşayabiliriz.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.