Plastik Kaplar İçin Sağlıklı Alternatifler

Plastik Kaplar İçin Sağlıklı Alternatifler

Plastik kullanımı sayesinde gıda ürünleri ve içme suyu son yıllarda çok daha kolay ve ekonomik bir şekilde taşınmaktadır. Bununla birlikte, plastiğin dezavantajları vardır.

Plastiğin vücut üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Plastik kaplar ve plastik şişeler genellikle vücuda içecek ve yiyecek yoluyla giren birçok kimyasal bileşik içerir. Burada hormonal dengeyi etkilerler ve infertilite, düşük, erken ergenlik ve meme ve prostat kanserine yol açabilirler. Ayrıca alerji, astım, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı ve nörolojik problemler riskini artırır.

Sağlığı ve çevreyi korumak için plastik kullanımı tamamen azaltılmalı veya kullanılmamalıdır. Doğal ve sağlıklı kaplarda yiyecek depolamak için birçok farklı alternatif vardır.

Plastik Şişe İçin Alternatif

Cam ve seramik plastik kaplar için en iyi alternatiflerdir. Cam kokuları emmez ve temizlenmesi kolaydır. Çoğu cam şişe bulaşık makinesinde yıkanabilir ve sıcak su ilde yıkanabilir.

Cam şişeler çeşitli boyutlarda ve bir vidalı kapak veya hava geçirmez ütü camı kapağı mevcuttur.

Her şeyden önce, ev yapımı detoks içecekleri, smoothies ve meyve suları cam şişelere çok iyi doldurulabilir ve yol boyunca içilebilri.

Örneğin: Orijinal Top Mason Kavanozları

Saklama Kutuları İçin Alternatif

Ütü kavanozları kauçuk ve metal bir halka ile sıkıca kapatılabilir ve fındık, erişte, pirinç, kek, tahıl, artık yiyecek vb. Saklamak için çok uygundur. Cam kaplar farklı şekil ve boyutlarda olabilir.

Cam ve seramik yiyecekler de buzdolabında bulundurulabilir.

Seramik ve çam ağacından yapılmış kaplar bile yiyecek saklamak için çok uygundur.

Cam kabın parçalanmasını önlemek için, cam kaplar silikon ile kaplanabilir. Cam bu şekilde kolayca taşınabilir ve işe ve piknik için kullanılabilir.

Örneğin: 3 parçalı cam koruyucu kit

Plastik Torbalar İçin Alternatifler

Tahıl, fasulye ve mercimek gibi kuru gıdaların depolanması için bezler, torbalar ve bezden yapılmış küçük torbalar bulunur. Kumaş çantalar da kolayca toplanabilir ve süpermarkette alışveriş çantası olarak kullanılabilir.

Kahverengi kağıt torbalarda kahvaltı sandviçleri, bisküviler, tahıl çubukları ve kekler çok iyi taşınabilir.

Streç Film İçin Alternatifler

Balmumu içeren pamuklu kumaşlar plastik filmler için doğal bir alternatiftir. Peynir dinlendirilir, limonun yarısı, dilimlenmiş ekmek ve sandviçler onunla sarılabilir. Bu mendiller kaseleri örtmek için de çok iyidir.

Plastik içermeyen yiyecekleri saklamanın çeşitli yolları vardır. Özellikle cam, seramik, paslanmaz çelik ve ahşaptan yapılmış kaplar daha sağlıklıdır.

Plastik tüketimimizi kasten azaltarak, sağlığımız ve çevre için iyi birşey yapıyoruz

Örneğin: doğrudan doğa torbaları, kimyasal içermeyen, silikonsuz, ağartılmamış

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.