Migren İçin Doğal Ev İlaçları

Migren İçin Doğal Ev İlaçları

Migren baş ağrısı genellikle batma, zonklama ile başın bir tarafına yayılır. Ağrı birkaç saat ila birkaç gün sürebilir ve genellikle hareketle ağırlaşır. Ek olarak, genellikle ışığa ve gürültüye karşı artan hassasiyet, bulantı, kusma, iştah kaybı, kör noktalar ve kollarda ve bacaklarda karıncalanma gibi bitkisel semptomlara gelir.

Birçok durumda, migren atağı birkaç gün önce duyurur. Tipik belirtiler boyun tutulması, istek, sinirlilik, sık esneme ve kabızlıktır.

Bir migrenin farklı nedenleri olabilir. Beyindeki küçük kan damarlarındaki iltihaplı değişiklikler ve bozulmuş beyin metabolizması en iyi bilinen tetikleyiciler arasındadır. Özellikle serotonin, norepinefrin ve CGRP habercilerinin düzensizliği ve beyin sapında ağrı inhibisyonu eksikliği ile tipik migren baş ağrıları tetiklenebilir.

Stres, hormonal değişiklikler, dehidrasyon, atlanan yemekler, sigara, alkol, güçlü kokular, düzensiz uyku, zayıf duruş ve düşük kan şekeri seviyeleri beyindeki oksijen ve besin arzını etkiler ve migren ataklarının yaygın nedenleridir.

Bir migrenden kalıcı olarak kurtulmak için tetiği bulmak ve özel olarak tedavi etmek önemlidir. Migren baş ağrısını hafifleten ve migren ataklarının sıklığını azaltan birkaç ev ilacı vardır. Bu ev ilaçları antienflamatuar bir etkiye sahiptir, beyne daha iyi oksijenlenme sağlar ve kanda ki ve vücuttaki zararlı toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Serin Kompresler

Soğuk, uyuşma etkisine sahiptir ve migren baş ağrısını hafifletmeye çok iyi yardımcı olur. Sıkıcı bir baş ağrısını azaltmaya ve daha net düşünmeye yardımcı olur.

Pamuklu bir bezi soğuk suya batırın, sıkın ve tapınaklara, alın ve / veya boyuna yerleştirin. Ek olarak, kumaş üzerine birkaç damla nane veya lavanta esansiyel yağı damlatılabilir.

Kaşları veya kulak masajlarını soğuk parmaklarla okşayarak bile baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Vuruş için: Soğuk yapmak için ellerinizi soğuk suyla yıkayın ve sonra kaşın ortasından dışarı doğru çekin. İşlemi art arda birkaç kez tekrarlayın.

Kulak masajı için: elleri soğuk suyla yıkayın, böylece soğuk olsunlar ve her iki işaret parmağını her kulak kanalına yerleştirin. Kulak kanalına dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın arkadaşlar.

Feverfew

Feverfew, migren baş ağrılarında özellikle yararlı olan partenolid maddesini içerir. Partenolid iltihabı önler ve düz kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca ağrı sinyallerini etkileyen ve ağrıyı azaltan prostaglandinleri de etkiler.

Feverfew kullanımı için: 1 çay kaşığı kurutulmuş feverfew yaprağı ve 1 çay kaşığı kurutulmuş nane yaprağı bir fincan sıcak suda, örtün ve 30 dakika bekletin. Çayı eleyin ve günde birkaç kez içirin.

Ham Kakao

Ham kakao migrene karşı çeşitli şekillerde yardımcı olur. İçerdiği magnezyum, kas ve sinir sinyallerinin iletimi için çok önemlidir ve kan damarlarının esnekliğini ve gevşemesini artırır. Magnezyum eksikliği sıklıkla beyindeki kan damarlarının daralmasına, vücutta artan iltihaplanmaya ve ağrıya karşı artan duyarlılığa neden olur.

Ham kakao tüketimi ayrıca beyindeki çeşitli nörotransmitterlerin salınmasını da teşvik eder. Bunlara endorfinler, serotonin ve rahatlatıcı anandamid dahildir.

Baş ağrınız varsa, ağzınıza 1 çay kaşığı kakao ucu koyun ve 30 dakika emdirin. Sonra küçük kakao parçalarını çiğneyin ve yutun. Emerek, besinler kandaki dilin altındaki kan damarları tarafından daha hızlı bir şekilde emilebilir ve etkilerini açığa çıkarabilir. Prosedürü günde 3 kez tekrarlayın arkadaşlar.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi antienflamatuar özelliklere sahiptir, esansiyel mineraller sağlar ve asetik asit ve sitrik asit bakımından zengindir. Kas ağrısını hafifletir, vücudun pH’ını dengelemeye ve zararlı toksinleri temizlemeye yardımcı olur. Vücuttaki besin kullanımını iyileştirir ve bu şekilde hasarlı kan damarlarının iyileşme sürecini desteklemeye yardımcı olur.

Elma sirkesi kullanımı için: Bir bardak ılık suda 1 yemek kaşığı ballı 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi ve karıştırın. Migreni önlemek için karışımı günde bir kez için.

Kırmızı Biber

Acı biber kan dolaşımını hızlandırır ve kan akışkanlığını artırır. Bu, iltihaplı kan damarlarının iyileşme sürecine yardımcı olabilir ve beyne besin tedarikini geliştirebilir. Arnavut biberindeki bileşik kapsaisin ayrıca analjezik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

Acı biber kullanmak için: fincan kaşığı acı biberi bir bardak ılık suya ekleyin ve tadına biraz bal veya limon suyu ekleyin. Karışımı günde 2 ila 3 kez için arkadaşlar.

Zencefil

Zencefil, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçların (NSAID’ler) çoğuna benzer bir etkiye sahiptir. Vücuttaki kas kasılmalarına neden olan, çeşitli hormonları etkileyen ve iltihaplı kan damarlarına yardımcı olan prostaglandinleri engeller. Zencefil ayrıca bulantıyı azaltır, iştahı düzenler ve hazımsızlığa karşı yardımcı olur.

Migren baş ağrılarını hafifletmek için günde 3 ila 4 bardak zencefil çayı içilmelidir. Zencefil çayı hazırlamak için: 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil kökü bir fincan sıcak, kaynamış suda, örtün ve 10 dakika bekletin. Çayı biraz bal ile tatlandırın.

Nane

Nane sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Aşırı gerginliği azaltır, sinirleri yatıştırır, antispazmodik bir etkiye sahiptir ve zihinsel stresi hafifletmeye yardımcı olur. Nane ayrıca anti-enflamatuar, antibakteriyel ve bulantı giderici ve sindirim faydalarına sahiptir.

Migrende sadece 1 damla nane esansiyel yağı ile tapınaklara hafifçe masaj yapın ve günde birkaç kez masajı tekrarlayın.

Nane etkisini arttırmak için her gün 2 ila 3 bardak nane çayı içilmelidir.

Masaj

Masajların otonom sinir sistemi üzerinde etkisi vardır. Ayrıca ağrı sinyallerinin beyne iletimini engeller, serotonin aktivitesini arttırır ve bazı serotonin reseptörlerini uyarır, böylece migren semptomlarını ve sıklığını azaltır.

Özellikle başın arkasında, alnın ortasında, kaşlar, kulaklar ve tapınaklar arasında bir masaj ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Masaj için biraz hindistancevizi yağı veya susam yağı ısıtın ve dairesel hareketlerle masaj yapın.

Not: Baş eklemi ve ikinci servikal vertebra arasındaki tıkanma da beyne kan akışını ve vagus siniri seyrini etkileyebilir. Bu tıkanma migren baş ağrılarına neden olabilir ve eğitimli bir terapist tarafından çözülmelidir.

Migrenleri doğal olarak hafifletmek için çeşitli ev ilaçları ve ipuçları vardır. Bu ev ilaçlarına ek olarak, yeterince içmek önemlidir. Su, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına, iltihaplanmanın iyileşme sürecini hızlandırmaya ve besin kaynağını iyileştirmeye yardımcı olur.

Ek olarak, besleyici bir diyet ve aktif bir bağışıklık sistemi çok önemlidir. Bağırsak duvarımız hasar görürse, bağışıklık sistemimizin aktivitesi azalır ve kan damarları iltihaplanmaya daha duyarlı hale gelir. Bağırsak duvarını doğal olarak onaran, bağırsak florasını yeniden dengeleyen, vücuttaki iltihaplanmayı azaltan ve migren ataklarını önleyen birkaç gıda vardır.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.