Metabolizma Nasıl Daha Fazla Yağ Yakar

Metabolizma Nasıl Daha Fazla Yağ Yakar

Vücudumuzun yiyeceği enerjiye nasıl dönüştürdüğü metabolizmamıza bağlıdır. Çeşitli faktörlerden etkilenir ve ne kadar ağırlığımızı belirler.

Yaş, cinsiyet, fiziksel aktivite ve tüketilen kalori miktarı metabolizmayı etkiler.

Yavaş Metabolizma Kilo Artmasına Neden Olur

İnsan vücudunun günlük aktiviteleri gerçekleştirmek için belirli miktarda kaloriye ihtiyacı vardır. Kalori miktarı kişiden kişiye değişebilir ve çoğu yetişkin için günde 1500 ila 2500 kalori arasındadır. Erkekler genellikle kadınlardan daha fazla kaloriye ihtiyaç duyarlar.

Vücudumuzun kalori yakma hızı metabolizmadır. Kaloriler yavaşça yanarsa, ağırlık daha hızlı artabilir. Kaloriler hızlı bir şekilde yakılırsa, ağırlık bir seviyede tutulabilir.

Kalori sayısından daha da önemlisi, kalorilerin kalitesidir. Vücudumuz metabolik süreçleri kontrol etmek ve tüm görevlerini yerine getirmek için çeşitli besin maddelerine güvenir. Diyet yoluyla ne kadar fazla besin emilirse o kadar iyidir. Bu besinlerin enerji sağladığı, hormon ve habercilerin üretimini desteklediği ve kas ve kemik sağlığı için çok önemli olduğu söylenir. Öte yandan, düşük besleyici, yüksek kalorili yiyecekler genellikle istek, artan iştah ve yağ birikintilerine yol açar.

Daha Fazla Kas, Daha Yüksek Bir Metabolizma Sağlar

Vücudun ne kadar kasları varsa, metabolizma o kadar yüksek olur. Öte yandan yağ, metabolizmanın düşmesini sağlar.

Bu aynı zamanda kadınlarda metabolizmanın hamilelikten sonra sıklıkla yavaşlamasının nedenlerinden biridir. Aşırı yağ birikir, kalça ve göğüslerde depolanır ve kilo kaybını zorlaştırır.

Yaşın bile metabolizma üzerinde etkisi vardır. Yaş ilerledikçe, metabolizma yavaşlar, böylece tüketilen kaloriler daha yavaş yanar.

Fiziksel Aktivitenin Metabolizma Üzerinde Güçlü Bir Etkisi Vardır

Metabolizma yaş, cinsiyet, hormonal değişiklikler veya diğer faktörler nedeniyle yavaşlarsa, fiziksel aktivite ile biraz artabilir.

Düzenli egzersiz ve besin açısından zengin bir diyetle, daha fazla kas oluşturabilir, metabolizmanızı artırabilir ve vücut ağırlığını daha kolay azaltabilirsiniz.

Daha fazla kas oluşturmak için düzenli kuvvet antrenmanı çok faydalıdır. Büyük kas paketleri oluşturmaya gerek yoktur. Sıkı ve yağsız kaslar da metabolizmayı uyarır ve daha fazla yağ yakmaya yardımcı olur.

Metabolik aktiviteleri desteklemeye ek olarak, düşük besinli yüksek kalorili gıdalar günlük diyette büyük ölçüde azaltılmalıdır. Bunun yerine, metabolizmayı geliştiren gıdalar diyete entegre edilebilir. Bunlar arasında örneğin yeşil çay, ılık limon suyu, zencefil, acı biber ve çiğ kakao bulunur.

Metabolizmamızı doğal bir şekilde arttırmak için vücudu bilmek ve metabolik aktiviteleri neyin arttırdığını bilmek önemlidir. Bu, yağ yakımını doğal olarak hızlandırmak için hedefe yönelik harekete geçmeye yardımcı olur.

 

Doğru İpuçları İle

Amazon Çok Satanlar Daha İnce Daha Sağlıklı Daha Güzel, özellikle kadınların nasıl kilo verebileceği ve vücutlarını tonlayabileceği üzerinedir. Besin açısından zengin bir diyetin enerji seviyenizi artırmaya ve selülitten kurtulmaya nasıl yardımcı olduğunu gösterir. Basit bilim, vücudun vücut yağından kurtulmak ve kasları şekillendirmek için neye ihtiyacı olduğunu gösterir.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.