Kilo Vermede Elma Sirkesinin Mucizeleri

Kilo Vermede Elma Sirkesinin Mucizeleri

Elma sirkesi önemli besinler açısından zengindir, antibakteriyel, antiviraltir ve genellikle çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılır. Elma sirkesi de kilo üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Düzenli tüketim ile kilo kaybını kolaylaştırır ve uzun süreli sonuçlar sağlar.

Elma Sirkesi İsteklere Karşı Korur

Elma sirkesi kan şekeri seviyelerini stabilize eder, böylece kontrolsüz kan şekeri zirvelerine ve isteklere neden olan atıklara karşı korur.

Elma sirkesi ayrıca insülin duyarlılığını artırır ve karbonhidratların glikoza dönüşümünü yavaşlatır. Bu, yağ depolamasını ve tip 2 diyabet riskini azaltır.

Elma Sirkesi Sindirimi Artırır

Elma sirkesindeki birçok lif tokluğu arttırır, sindirimi destekler ve istekleri bastırmaya yardımcı olur.

Elma sirkesi yemekten önce içilirse, midede asitlik artar. Bu, sindirimi kolaylaştırır ve hormon sentezi için proteinlerin kullanılabilirliğini arttırır.

Vücut daha fazla protein kullanabilirse, daha fazla büyüme hormonu üretilebilir. Büyüme hormonları istirahatte metabolizmayı artırır ve yağ hücrelerinin parçalanmasından sorumludur.

Elma Sirkesi Daha Fazla Enerji Sağlar

Elma sirkesi ayrıca vücutta demir kullanımını destekler ve böylece daha fazla enerji sağlar. Demir vücutta oksijeni hücrelere taşımak için kullanılır.

Elma sirkesindeki asetik asit, yutulan gıdadaki demirin salınmasına yardımcı olur ve oksijen taşınması için daha kullanışlı hale getirir. Bu fiziksel enerjiyi arttırır.

Elma Sirkesi Vücudu Detoksifiye Eder

Elma sirkesi vücuttaki pH’ın yeniden dengelenmesine yardımcı olur ve tehlikeli toksinleri vücuttan temizler. Vücutta ne kadar az toksin varsa, tüm süreçler o kadar verimli olabilir. Sindirim iyileşir, metabolizma artar ve genel refah artar. Detoksifikasyon ayrıca cildi güzelleştirir, dokudaki su tutulmasını azaltır ve selüliti ortadan kaldırır.

Elma sirkesinin olumlu özelliklerinden yararlanmak için günlük taze hazırlanmış elma sirkesi suyu içilebilir. Büyük bir bardak suya 1-2 çay kaşığı doğal bulutlu organik elma sirkesi dökün ve karışımı yemekten 1 saat önce içirin. Uygulama günde iki kez tekrarlanabilir. Elma sirkesi suyu biraz bal ile tatlandırılabilir.

Ham filtrelenmemiş organik elma sirkesi satın alırken tercih edin arkadaşlar. Bu pastörize edilmez ve önemli enzimler içerir.

TEŞEKKÜRLER 🙂

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.