Kendinizi cep telefonu radyasyonundan korumak için basit ipuçları

Kendinizi cep telefonu radyasyonundan korumak için basit ipuçları

Cep telefonları ve akıllı telefonlar genellikle günlük yaşamımızın bir parçasıdır. Bununla birlikte, cep telefonlarının aşırı kullanımı sağlığınız üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Cep telefonlarının elektromanyetik radyasyonu uyku bozuklukları, kaygı ve diğer zihinsel bozuklukların başlıca nedenidir. Stres, depresyon belirtileri, konsantrasyon eksikliği, sıkışık gözler, artan sinirlilik, öfke ve sık baş ağrısı ve migren genellikle sonuçlardır.

Cep telefonu radyasyonunun da üreme yeteneği üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Cep telefonlarının sürekli kullanımı sperm sayısını azaltabilir ve kısırlığa yol açabilir.

Kendinizi cep telefonu radyasyonundan korumanın en basit ve en iyi yolu cep telefonları ve akıllı telefonları kullanmayı bırakmaktır. Sağlığınızı korumak için cep telefonlarına ve akıllı telefonlara rağmen günlük yaşamda cep telefonu radyasyonunun nasıl azaltılacağına dair bazı ipuçları da vardır.

Handsfree (hoparlör) kullanın

Telefon kulağa tutulursa, elektromanyetik dalgalar doğrudan başa ve çevreye doğru gönderilir. Telefon kafadan ne kadar uzakta olursa o kadar güvenli olur. Beyni radyasyondan korur ve zihinsel bozuklukları azaltır.

Özellikle evde, eller serbest fonksiyonu kullanılabilir.

Daha fazla yazın, daha az çağrı yapın

Genellikle aramak yerine kısa bir mesaj yazmak yeterlidir. Bu tür durumlar ne kadar çok tespit edilirse, o kadar çok telefon çağrısı engellenebilir ve beyne doğru elektromanyetik radyasyon azalır.

Mesajlara dokunmak için mesaj telefondaki hoparlörle de belirlenebilir.

Kulaklık Kullanın

Bir cep telefonu saniyede milyarlarca titreşim alır. Telefonla konuşurken, ses sağlığa çok zararlı dalgalar tarafından iletilir.

Bir kulaklık, yüksek frekanslı radyasyonun azaltılmasına yardımcı olur. Her ne kadar kulaklık kablosu belli bir miktarda radyasyon emse de baş aşağı iletir. Ancak, bu bir telefon kullanırken olduğundan daha azdır.

Bir, kulaklık telindeki içi boş, yarı manyetik bir boncuktur. Yüksek frekanslı radyasyonu emmeye yardımcı olur.Telefon kullanırken kulaklıkla konuşmayı tercih edin.

Hareket eden bir araçta veya asansörde cep telefonu kullanmayın

Uzak bölgelerde, araba sürerken veya hareketli bir arabada, cep telefonunun cep telefonu direklerine bağlanması daha zordur. Sonuç olarak, bağlantıyı kurmak için daha fazla ışın üretir.

Cep telefonunuzu vücuttan uzakta saklayın

Telefonda konuştuktan sonra genellikle cebinize veya çantanıza gelir. Cep telefonu vücuda ne kadar yakın olursa, sperm üretimini ve üreme organlarını o kadar fazla etkileyebilir.

Kullanımdan sonra bile, telefonlar vücut tarafından mümkün olduğunca saklanmalıdır.

Sabit hattı kullan

Radyasyon yükünü azaltmak için sabit şebeke üzerinden mümkün olduğunca sık telefon görüşmesi yapılmalıdır. En iyisi kablolu telefonlar, çünkü kablosuz telefonlar (DECT’ler) genellikle son kullanıcılar ve sağlığı olumsuz etkiliyor.

Uçuş modunu etkinleştirin veya cep telefonunu kapatın

Kullanımda olmasa bile mobil, mobil baz istasyonuyla iletişim kurar. Bunu önlemek için telefonun olabildiğince sık kapatılması veya uçuş modunun açılması gerekir. Özellikle gece için bu çok mantıklı.

Kendinizi cep telefonu radyasyonundan korumanın birkaç yolu vardır. Bu ipuçlarını günlük yaşama ne kadar entegre edersek, sağlığımız ve sağlığımız için o kadar iyidir.

 

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.