Karın Ağrısı İçin Doğal Ev İlaçları

Karın Ağrısı İçin Doğal Ev İlaçları

Vücudun içinde bir şeyler yanlışsa, vücut genellikle karın ağrısı şeklinde sinyal verir. Hazımsızlık, kabızlık, şişkinlik, laktoz intoleransı, mide enfeksiyonu, mide ekşimesi veya aşırı yeme, sindirim sistemini tahriş edebilir ve karın ağrısına neden olabilir.

Karın ağrısı genellikle karın ve mide krampları, şişkinlik, ishal, bulantı ve kusma ile ilişkilidir.

Karın ağrısını hızla gidermek için bazı doğal ve basit ev ilaçları vardır. Bu ev ilaçları hazımsızlık, şişkinlik ve dolgunluk hissi nedeniyle karın ağrısına karşı özellikle etkilidir.

Nane

Nane antispazmodik bir etkiye sahiptir. Sindirim sisteminde kramp ve şişkinliğe yol açan kasları gevşetir ve hazımsızlığa ve kabızlığa karşı yardımcı olur. Nane esansiyel yağları da yağ sindirimini destekler ve karaciğer üzerinde detoksifiye edici bir etkiye sahiptir.

Zaten 2-3 bardak nane çayı karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Nane çayı hazırlamak için: 1 çay kaşığı kurutulmuş nane bir fincan sıcak suda ve 5 ila 10 dakika demlenmeye bırakın. Bitmiş çayı yavaşça yudumlayın.

Alternatif olarak, günde birkaç kez taze nane yaprakları çiğneyebilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Limon

Kabartma tozu enfeksiyonlara karşı yönlendirilir. Alkali özellikleri vücudun pH’ını yeniden dengeler, enfeksiyonlar, karın ağrısı ve şişkinlik ile savaşmaya yardımcı olur.

Öte yandan limon, vücudu serbest radikallerden koruyan ve canlanma sürecini uyaran bol miktarda antioksidan C vitamini sağlar. Limon ayrıca sindirime, kabızlığa ve şişkinliğe karşı da yardımcı olur.

Kabartma tozu ve limon kullanımı için: Bir bardak ılık suya ½ çay kaşığı kabartma tozu, ¼ çeyrek çay kaşığı tuz ile taze sıkılmış limon suyunu ekleyin ve karıştırın. Soda durmadan hemen önce karışımı için. Karın ağrısı azalana kadar prosedürü günde 3 kez tekrarlayın.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi doğal bir antibiyotik görevi görür. Antibakteriyel özellikleri mide ve bağırsakları yatıştırır ve şişkinlik veya hazımsızlığın neden olduğu mide ağrısına karşı yardımcı olur. Elma sirkesi ayrıca vücudun pH’ını yeniden dengelemeye ve sindirimi teşvik etmeye yardımcı olur.

Elma sirkesi kullanımı için: ılık suyla bir bardağa 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin, çözeltiyi günde 2-3 kez karıştırın ve için.

Zencefil

Zencefil sindirimi düzenler. Güçlü antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, analjezik etkiye sahiptir ve serbest radikallerin üretimini azaltmaya yardımcı olur. Zencefil, mide ve pankreatik enzimlerin salgılanmasını uyarır ve böylece vücuttaki besinlerin emilimini artırır. Ayrıca sindirim sistemini ve bağırsağı yatıştırır.

Zencefil kullanımı için: eas çay kaşığı küçük rendelenmiş zencefili bir bardak sıcak suya koyun, örtün ve 10 dakika bekletin. Zencefil çayı biraz bal veya limon suyu ile tatmak için. Karın ağrısını hafifletmek ve sindirimi iyileştirmek için çayı günde 2 ila 3 kez iç.

Rezene

Rezene tohumları şişkinlik ve hazımsızlığa karşı çok iyi yardımcı olur. Diüretik, analjezik ve antimikrobiyal özelliklere sahiptirler.

Bir fincan sıcak suya 1 çay kaşığı kıyılmış rezene tohumu ekleyin ve 8 ila 10 dakika bekletin. Sonra soğumaya bırakın ve çayın biraz bal ile tadına bakın. Rezene çayı günde 3 kez için.

Alternatif olarak, 1 çay kaşığı rezene tohumu bir yemekten sonra günde 3 kez çiğnenebilir.

Sarı Papatya

Papatya sindirim sistemindeki kasları rahatlatır ve rahatlatır. Özellikle hazımsızlıkta papatya karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Anti-enflamatuar, birçok antioksidan içerir ve vücudun rahatlamasına yardımcı olur.

Papatya kullanımı için: Bir fincan içinde 1 çay kaşığı kurutulmuş papatya, üzerine kaynar su dökün ve örtün. 15 dakika dinlendirin ve sonra çayı yavaşça süzün ve için. Papatya çayı günde 2-3 kez içilir.

Karın ağrısını doğal olarak hafifletmek için çeşitli ev ilaçları vardır. Bu gıdalara ek olarak, karın ve sırttaki sıcaklık uygulamaları kan dolaşımını iyileştirmeye, sindirimi uyarmaya ve karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.

Not: Ağrı 3 günden fazla devam ederse, ateş ve baş ağrısı gibi semptomlara başvurulmalıdır.

Tekrarlayan karın ağrısı durumunda, bağışıklık sistemi sıklıkla yüklenir. Bağışıklık sisteminin yaklaşık yüzde 80’i bağırsakta bulunur, çünkü en büyük tehdit var. Sağlıklı bir bağırsak duvarı ve bağırsak florası ile yabancı istilacılar bağırsak duvarında zaten durdurulur, bağışıklık sistemini rahatlatır ve iltihabı azaltır.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.