Hafızamızı Eğiten ve Daha Net ve Olumlu Düşünmemize Yardımcı Olan Şeyler

Hafızamızı Eğiten ve Daha Net ve Olumlu Düşünmemize Yardımcı Olan Şeyler

Dilimiz, düşüncemiz ve davranış kalıplarımız çevremizden etkilenir. Sürekli olumsuz şeylerle çevriliyken, beyinlerimiz onlar tarafından şekillendirilir. Sinir ağları beyinde olumsuzluklara inşa edilir, kötü şeyler kabul edilir ve düşüncelerimiz ve davranış kalıplarımız büyük ölçüde bozulur.

Öte yandan, beynimizi olumlu, yararlı ve gerçekten ilginç bilgilerle doldurursak, kendimizi kişisel olarak geliştirmeye devam edip hayatı yeni bir perspektiften görmeye başlarız.

Halihazırda yapabileceğimiz ve yaptığımız şeyleri yapmaya devam edersek, sonuçlarımızın kalitesi her zaman aynı olacaktır. Sadece kendi konfor alanımızdan çıktığımızda ve onu iyileştirmek için kullandığımızda yeni faydalı deneyimler, bilgiler ve fikirler kazanacağız.

Zihninizi genişletmek, kafatasının büyüdüğü veya beyin büyümeye başladığı anlamına gelmez. Beyindeki nöronal bağlantılar daha da yoğunlaşır, bu da düşünmeyi kolaylaştırır ve bilgiyi sorgulamayı hızlandırır.

Okuma

Okuma yoluyla, saatlerce farklı insanlardan sayısız yıllık deneyim, yaratıcılık, bilgi ve bilgelik kaydedebiliriz. Hikayede zaten kaydedilmişlerse, tekerleği neden yeniden keşfetmeli ve aynı hataları yapmalısınız? Kitapların yardımıyla başkalarının bilgeliğini kaydedebilir, düşünme şeklimizi şekillendirebilir ve kendi kişiliğimizde daha hızlı büyüyebiliriz.

Yazmak

Yazma, kelime dağarcığımızı genişletir. Düşünceleri açık bir yapıya getirmeye, iletişimimizi geliştirmeye, fikirleri geliştirmeye, her şeyi açık ve özlü bir şekilde ortaya koymaya, duyguları daha iyi kontrol etmeye ve daha hızlı yollar bulmaya yardımcı olur.

Matematik

Matematik bize eleştirel düşünmeyi öğretir. Bize analitik düşünceye erişim sağlıyor. Bu şekilde düşünerek sağduyu ve mantıklı düşünme ile düşünme yeteneğimizi güçlendiririz.

Boyamak İçin

Resim, kendini ifade etmenin harika bir yolunu sunar. Hiçbir resim bitmedi. Her zaman yapacak bir şeyler vardır. Ama bir resim güzel kalabilir.

Pişirmek

Her şeyden önce, reçetesiz yemek yapmak tüm duyuları alır. Seçilen bileşenlerin kokusundan cızırtılı seslere, dokuya, tüm bileşenlerin bileşimine ve inanılmaz bir sonucun yaratılmasına kadar.

Müzik

Müzik hassasiyetimizi arttırır. Sadece seçilen müzikleri dinlemek önemlidir. Vuruş, titreşimler ve metin seçimi bilinçaltında beynimizi etkiler. Bunu tahriş edebilir, olumsuzluğa yol açabilir ve içerideki düşünmeyi ve kişinin kendi davranış kalıplarını olumsuz yönde etkileyen duygu ve duyguları uyandırabilirler.

Yeni Dil

Yeni bir dil öğrenmek zor ve eğlenceli olabilir. Zihinsel fakültelerin yeni öğrenilen kelimeleri ve cümleleri birleştirdiğini iddia eder ve birisine kendini başka bir dilde düşünme ve ifade etme fırsatı verir.

Şükran

Şükran, bilinçaltı düzeyde zihninizi genişletmenin harika bir yoludur. Bugüne odaklanmaya, ne kadar iyi yaptığınızı fark etmeye ve kendi yeteneklerinizi geliştirmeye yardımcı olur.

Genellikle günlük yaşamda gömülü olan şeyleri görmeye ve hayattaki güzel şeylere odaklanmaya yardımcı olur.

Gördüğümüz ve tesadüfen düşündüğümüz şeyleri terk edersek, bir şans hayatımız olur. Beynimizi olumlu yönde şekillendiren şeyleri bilinçli olarak seçerek düşüncemizi, duygularımızı, davranışlarımızı kontrol edebilir ve bilinçli olarak hayatımızı yaşayabiliriz.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.