En Doğalından Evde Parfüm Yapımının Püf Noktaları

Merhaba hanımlar;Hepinizin dikkatini çekeceğine inandığım bi konu ele almak istedim.Evde doğal parfüm yapımı.Bildiğimiz üzere satın aldığımız parfümler ne kadar güzel koksalar da içerisinde kimyasallar var.Güzelliğimiz uğruna bunları satın alıp kullanmaya devam ediyoruz.Bunlar cildimizde tahrişle beraber bazı sağlık sorunlarına da yol açabiliyor.Astım,baş ağrısı,burun tıkanıklığı gibi.Çoğumuzun vazgeçemediği,kendine özgü olmuş kokular olduğunu da biliyorum.Benim önerim bu kokuları evde kendimiz yapmak. Hem sağlıklı hem doğal hem de kendi kokunu yansıtabileceğin parfümler yapmak için birkaç tarif vereceğim.

Parfüm Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle temiz cilde uygulanması gerekiyor.Hatta duştan sonra kullanılan parfümün etkisi daha  yüksek olacaktır.Çünkü vücutta ki gözenekler açılıyor ve kalıcı bir koku elde etmiş oluyorsunuz.Parfüm kullanırken doğru yere kullanmak gerekir.Parfümde  kalıcı olan yerler nabzın attığı yerlerdir.Boyunda,bileklerde ekstra olarak kulak arkası,diz arkaları,göğüs arası gibi.Bunun yanı sıra cildinize uygun kokular seçin.Cilt tipiniz yağlı ise işiniz daha kolay.Kuru ciltlerde uzmanlarında söylediği,biraz daha fazla koku sürmeleri gerekiyor.Seçeceğiniz parfüme karar verirken 3-4 parfümden fazlasını denemeyin.Çünkü koku alma hissiniz artık bi süreliğine kayboluyor.Bunun içinde diğer kokuyu deneyeceğiniz de kahve koklayın,kahve koku alma hissinizin açılmasında etkili olur.Bu arada kokuyu kesin olarak anlayabilmek için 10 dk kadar geçmesini bekleyin.Parfümünüzün uzun süre kullanacaksanız serin,karanlık yerde muhafaza edin.Buzdolabı olabilir.

Uzmanlardan Parfüm Tarifleri

1.Tarif

-1 çorba kaşığı pudra

-1 çorba kaşığı bademyağı

-5 damla lavanta yağı

-5 damla yasemin yağı

-1limon kabuğu rendesi

Bütün gerekli olan malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karıştırın.Şişenize doldurun.Gerekli durumlarda pamuk yardımıyla sürün.

2.Tarif

-200 gr saf su

-25 gr alkol

-1 tutam lavanta

-3 damla lavanta çiçeği yağı

Lavanta çiçeği yağı hariç malzemeleri iyice karıştırın.Şişenize koyun ve dinlenmeye bırakın.Sonrasında 3 damla lavanta çiçeği yağını ekleyin.Terlediğiniz zamanlarda sürebilirsiniz.

3 Tarif

-1 yemek kaşığı maden suyu

-10 yemek kaşığı melisa çayı

-1 yemek kaşığı gül suyu

-4 damla adaçayı yağı

-3 damla limon yağı

-sıcak su

İlk olarak sıcak su ve melisa çayını bir kaba koyun demlenmeye bırakın.Sonrasında diğer malzemeleri ekleyin.Şişenize koyun.Parfümünüz hazır.Gerekli durumlarda kullanabilirsiniz.

4 Tarif

-10 damla lavanta yağı

-10 damla greyfurt yağı

-su

-2 adet sprey şişesi(60ml)

İlk olarak şişenize suyu doldurun yukarıda yazdığım mikatarda greyfurt yağını ekliyoruz.Sonrasında lavanta yağını ekliyoruz.Şişeyi hafifçe sallıyoruz.İsterseniz yağların miktarını dilediğiniz gibi arttırabilirsiniz.

5.Tarif

-Lavanta yağı

-Gül yağı

-Şap

-1 tatlı kaşığı himalaya tuzu

-2-3 yemek kaşığı su

Bütün malzemeleri karıştırın.Dinlenmeye bırakın.Doğal roll-onunuz hazır.

Evet arkadaşlar kolay ve evde yapılabilir parfüm,roll-on,vücut spreyi tariflerini verdim.Kolayca yapacağınıza ve temin edebileceğinize eminim.Seçtiğiniz yağlara dikkat edin güvenilirliğine emin olduğunuz yerlerden alın.Diğer türlü kimyasal karışımı aldığınız ürünler cildinizde tahriş yapabilir.

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.