Doğal Ombre Nasıl Yapılır? L’OREAL PARIS COLORISTA Seti ile Evde Ombre Yapımı ve Ombre Fiyatı

Ombre nedir? diye bir soru sorsam anlatamayacak kişi çok azdır. Kısa ve öz olarak saçların uçlarına verilen ışıltılı renklerdir.Ama doğru yapıldığı takdirde çok güzel sonuçlar elde ediyorsunuz.Bunun içinde emin olduğunuz bir kuaföre gitmenizi tavsiye ederim.Ombre herkes tarafından sevilen renk oldu.E sevilmeyecek gibi de değil öyle güzel renkler ortaya cıktı ki herkeste görmeye başladık.Öyle görünüyor ki bu senede sıkça kullanılacak. Bir iki doğal yöntem söylemek istiyorum. Mesela yazın şapkanızı taktıktan sonra uçlarını açın bol güneş saçınızı açacaktır. Bunun yanı sıra papatya ve limon da saçınızın açılmasına yardımcı olur. Ya papatya suyu yada limon suyunu saç uçlarınıza uygulayın kuruyana kadar güneşte bekletin, ombre etkisi yapacak. Bir kuaföre gittiğiniz zaman 150-500 arası değişen fiyatlarda ombre yaptırabilirsiniz.

Ombre Renk Nasıl Ortaya Çıktı

Ombre Fransızca bir kelime olup aslında gölge anlamına gelir. Yurtdışında da çok gözde olan renk Türkiye’de de  popüler. Alında saça yapılan röfle,gölge,ombre vb.uygulamalar doğallığın öne çıkmasıyla yapıldığı zaman doğru yapılmış demektir. Ombre de saçın doğallığından fazla uzaklaşmadan ton farklılıkları,açık-koyu çizgiler uygulayarak ortaya çıkmıştır.

Ombre Kimlere Yakışır

Aslında ombre herkese yakışır.Göz rengi,ten rengi farketmez.Zaten saçınızın doğal rengine yapıldığı için ekstra olarak uçlarında ışıltılar ve ton açılması olacak.

L’OREAL PARIS COLORISTA Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı 

Saçınızı 4’e ayırın eldiven yardımıyla kutunun içinden çıkan aparatları karıştırarak uygulayın. Karıştırırken numaralı şekilde dökün ve iyice sallayın. Kutunun içinde renk açıcı krem,oksidan,tarak,renk açıcı pudra ve son olarak da şaçınızın bakımı için şampuan çıkacak. Kutu içerinde ki talimatı okuyunuz. Zaten fotograflı anlatımı da mevcut.2 numaralı kaba sırayla 1-3 numaralı boyaları dökün iyice çalkalayın. Karışımı tarağa dökerek tarak yardımıyla ombre işlemeni saçınıza uygulayın. Yaklaşık 20-25 dk bekletin. Bu size de kalmış bir süre aslında, tonunuzu çok açmak istemiyorsanız daha az bekletin ve kontrollü bir şekilde yıkayın. İçerisinde ki şampuan yardımıyla bol su ile yıkayın.

Omreli Saçın Bakımı

Saça işlem uygulandığı için ister istemez saçta kuruma oluyor. Bu yüzden az kimsayal içeren şampuanlar kullanın. Boyalı saçlar için şampuanları da alabilirsiniz. Saç kremi,bakım yağları  ve serumlarla saç bakımınızı destekleyin. Bunun için paraben,sls,parfüm içermeyen ürünler kullanmaya dikkat edin. Saçınıza çok sık fön,maşa,düzleştirici gibi işlemler uygulamayın bunun yerine maskelerle destekleyin.

Renkli Ombre Modelleri

Ters Çevrim Ombre:Açık tonun üst kısımda olup koyu kısmın ucunda olduğu tekniktir.

 

Küllü Gri Ombre:Benim favorim olan renk.Füme şaç renginden açılan teknik.

Renkli Ombre:Biraz daha farklılıkları sevenler için rengarenk ombre tekniği.

L’OREAL PARIS COLORISTA Fiyatı

Watsons sitesinde 39,90 olup indirimleri takip edip daha ucuza da bulabilirsiniz.

Ombre Kullananların Yorumları

Yorumların çoğunda doğal görünümünden memnun kalındığı yazılmış.

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.