Çaylar İle Karın Yağını Azaltmak Mümkün ve Formülleri işte Tamda Burada

Birçok çayın vücut üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Kilo kaybına yardımcı olurlar, sindirim sürecini hızlandırırlar, kolesterol seviyesini düşürürler ve yağ hücrelerini azaltırlar.

Sıcak çay, soda ve meyve sularına da mükemmel bir alternatiftir ve istekleri söndürmeye ve tokluğu artırmaya yardımcı olur.

Özellikle yağ yakımını hızlandıran ve vücudu detoksifiye etmeye ve karın yağını azaltmaya yardımcı olan bazı çaylar vardır.

Yeşil Çay

Yeşil çay antioksidan epigallokateşin gallat (EGCG) içerir ve son derece iyi yağ yakımını destekler. Vücutta yağın yakılma hızını arttırır. Özellikle karın yağı azalır.

Yeşil çay ayrıca daha fazla enerji sağlar, dayanıklılığı artırır ve insülinin vücuttaki etkilerini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu, sağlıksız yiyecekler için genellikle yorgunluk, sinirlilik ve isteklere yol açan kan şekeri ani ve çökmelerini önler.

Yağ yakımını hızlandırmak için günde 2 ila 3 bardak yeşil çay yeterlidir.

Yaban mersini antioksidan bakımından zengindir. Kan şekeri seviyelerini stabilize etmeye ve yağlı ve şekerli yiyecekler için istekleri azaltmaya yardımcı olurlar. Antioksidanlar ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, iltihaplanmaya karşı korur, daha fazla enerji sağlar ve mide yağını azaltmaya yardımcı olur.

Yaban Mersini Çayı

Yaban mersini antioksidan bakımından zengindir. Kan şekeri seviyelerini stabilize etmeye ve yağlı ve şekerli yiyecekler için istekleri azaltmaya yardımcı olurlar. Antioksidanlar ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, iltihaplanmaya karşı korur, daha fazla enerji sağlar ve mide yağını azaltmaya yardımcı olur.

Yabanmersini çayı çay poşetleri şeklinde mevcuttur. Dondurulmuş, kurutulmuş ve taze yaban mersini ile de yapılabilir. Bir tencereye 5 ila 10 gram ezilmiş çilek koyun ve üzerine 1 bardak soğuk su dökün. Suyu bir kaynamaya getirin ve 10 dakika pişirin. Sonra meyveleri süzün ve çayı için. Her gün 2 ila 3 bardak yabanmersini çayı içilebilir.

Oolong Çayı

Oolong çayı metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı yağ yakmaya yardımcı olur. Antioksidan kateşinler ve kafein, içtikten yaklaşık 2 saat sonra yağ yakımını ve metabolizmasını artırır.

Oolong çayı ayrıca yağ üreten enzimleri bloke etmeye ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan birçok polifenol içerir.

Her gün 2 ila 3 fincan Oolong çayı içilebilir.

Rooibos Çayı

Rooibos’un kırmızı, doğal tatlı yaprakları doğal olarak vücutta yağ yakar. Bitkide bulunan flavonoidler ve polifenoller yeni yağ hücrelerinin oluşumunu azaltır. Ayrıca yağ metabolizmasını arttırırlar ve yüksek mineral içerikleri nedeniyle doğal bir susuzluk giderici görevi görürler.

Rooibos çayı, bir çay süzgeci veya çay poşeti içinde demlenebilir. Her gün 2 ila 3 fincan Rooibos çayı içilebilir.

Kızamık Çayı

Berberine güçlü bir yağ yakıcı alkaloiddir ve kızamıkların meyve ve kök kabuğunda bulunur. İnsülin direnci riskini azaltır ve genel enerji seviyesini arttırır. Ayrıca yağ hücrelerinin yüzeyindeki reseptör sayısını azaltmaya ve böylece yağ depolamasını azaltmaya yardımcı olur.

Kızamık çayı, kızamık kökünden yapılır. Bu çayın 1 ila 2 bardak her gün içilebilir.

Doğal olarak yağ yakımını uyaran birkaç çay var. Bu tür çayları günlük yaşama entegre edersek, yağ kaybı desteklenebilir ve enerji ek olarak artabilir.

Teşekkürler 🙂

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.