Bu 4 İpucu ile Beyin Gücünüzü Artırmak

Bu 4 İpucu İle Beyin Gücünü Artırın

Beynimiz karmaşık bir makinedir. Düşünceleri, algıları ve tüm hareketleri kontrol eder. Bir saniyenin kesirlerinde, diğer organların işleyişini koordine eder ve tüm süreçleri hesaplar.

Bir kas gibi, beyinlerimiz de yüksek seviyede çalışmak için eğitime, özel besin maddelerine ve barışa ihtiyaç duyar. Doğru eğitim, seçilmiş yiyecekler ve egzersizlerle beynin kapasitesi kullanılabilir ve beyin performansı artar.

Kardiyo Egzersizi Yapın

Düzenli beden eğitimi beynin işlevini ve sağlığını geliştirir. Beyne kan akışını iyileştirir, besin ve oksijen miktarını artırır. Eğitim sırasında derin ve bilinçli nefes almak, düşünceleri daha iyi kontrol etmeye, odağı korumaya ve gerginlikleri serbest bırakmaya da yardımcı olur.

Beyin performansını artırmak için koşu, yürüyüş ve bisiklete binme çok faydalıdır. Özellikle eğitim seansları sırasında yeni izler beyin aktivitesini teşvik eder ve yeni beyin bağlantıları oluşturmaya yardımcı olur.

Yeni Şeyler Ögrenmek

Kullanmadığımız her şey vefat eder. Beyin ayrıca gelişmek, zekice kalmak ve tüm fonksiyonları en iyi şekilde yerine getirmek için sürekli kullanılmalıdır. Yeni bir şey öğrenildiğinde, beyindeki yeni bağlantılar kurulabilir, bağlanabilir ve güçlendirilebilir.

Her gün en az 10 dakika boyunca yeni bir şeyler öğrenerek beyin fonksiyonu uyarılır ve performansı artar. Yeni dil öğrenmek, müzik aleti çalmak veya dans etmek beyin performansını arttırmanın birkaç yoludur.

Beyni Detoksifiye Edin ve Temizleyin

Stres beyne zarar verir. Yeni şeyler öğrenme, bir şeyi hatırlama ve bir şeyi hatırlama yeteneğini azaltır. Ayrıca yaratıcılık stres tarafından rahatsız edilir ve açık düşünmeyi engeller.

Beyin performansını artırmak için en önemli şeylerden biri, gereksiz düşünce, endişe ve korkulardan kurtulmaktır. Sağlam bir odaklanma, hayattaki gereksiz şeylerden kurtulmaya, daha net düşünmeye ve günlük zorlukları yapılandırılmış bir şekilde çözmeye yardımcı olur. Seni sinirlendiren bırakmalısın. Zihin, beynin tekrar özgürce düşünebilmesi ve çalışabilmesi için bırakmayı öğrenmelidir.

Beyin İçin Besinler

Bazı besinler, kan şekeri ve oksijen beynin işini 24 saat yapabilmesi için çok önemlidir. Doğru besin maddeleri hafızayı, refleksleri ve dikkat süresini geliştirmeye yardımcı olur. Ruh hali de artar ve akıl hastalıkları önlenir.

Özellikle omega-3 yağ asitleri ve flavonoidler beyin için çok faydalıdır. Omega-3 yağ asitleri, örneğin yumurta, ceviz, keten tohumu ve somon gibi yağlı balıklarda bulunur.

Flavonoidler çiğ kakao, çilek, elma, portakal, soğan ve domateslerde bulunur.

Beyin gücümüzü artırmak için yapabileceğimiz birkaç şey var. Bu yiyeceklere ek olarak, yeterli su içmek önemlidir. Su eksikliği beynin küçülmesine neden olur ve hafıza ve konsantrasyonumuzu olumsuz etkiler.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.