4 Muhteşem Doğal Antibiyotik

4 Doğal Antibiyotik

Antibiyotikler muhtemelen bugün sahip olduğumuz en önemli ilaçlardan biridir. Zaten sayısız hayat kurtardılar. İnanılmaz etkileri nedeniyle antibiyotikler giderek daha fazla ilaç olarak kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, sayısız insan sindirim sistemlerini kötü düşünülmüş bir antibiyotik alımı yoluyla tahrip etmiş ve buna karşı bir bağışıklık geliştirmiştir. Aşağıdaki gıdalar antibiyotik etkiye sahiptir ve sindirim sistemini tahrip etmeden enfeksiyonları doğal olarak tedavi etmeye yardımcı olur.

Kekik Yağı

Kekik yağı, ihtiyacımız olan iyi bakterileri yok etmeden patojenlere karşı çalışır. Kekik yağındaki en önemli antibakteriyel ajan karvakroldür. Bu yüzden iyi kekik yağı yüzde 70’ten fazla karvakrol içermelidir. Kekik yağı virüslere ve mantarlara karşı da çalışarak çok etkileyici bir gıda haline getirir.

Manuka Balı

Manuka balı muhtemelen en lezzetli doğal antibiyotiklerden biridir. Doğrudan cilde yenilebilir ve uygulanabilir. Birçok farklı patojene ve etçil bakterilere karşı çalışır. Manuka balının çok değerli bir özelliği, vardır bakterilerin buna karşı direnç geliştirmemesidir.

Sarımsak

Sarımsak, binlerce yıldır dünya çapında farklı kültürler tarafından doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Sarımsak birçok değerli özelliğe sahiptir. Antibiyotik, antiviral, antifungal ve antimikrobiyaldir ve istenmeyen bakterilerin kolayca ve güvenli bir şekilde savaşmasına yardımcı olur.

Sarımsaktaki en önemli antibakteriyel bileşen allisindir. Kötü bakterilere karşı korur ve onlarla savaşmaya yardımcı olur. Bu bileşen, sarımsak ezilir veya preslenir edilmez aktive olur.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.